1. O elektromobilitě
  2. Typy nabíjení

Nabíjení doma

Jednoduše a bezpečně
nabíjejte svůj elektromobil
doma a přitom žijte úsporněji

 

Veřejné nabíjení

Společně omezujme
rizika změny klimatu

10 důvodů pro elektromobilitu

1. Moderní a provozně výhodná doprava
Podle výzkumů provozu elektromobilů majitelé vozů výrazně ušetří i v případě klesajících trendů u ceny ropy.

2. Bezpečnost
Moderní technologie a rozvoj autonomního řízení jednoznačně směřují k revoluci v bezpečnosti v dopravě.

3. Nízké náklady
Elektromobily mají méně součástek a jsou tak méně náchylné na poruchovost a náklady na servis či údržbu.

4. Nezávislost
Elektromobilita přináší odpoutání se od závislosti na benzínových stanicích. Elektrické energie je dnes široce dostupná a umožňuje nabíjet e-vozy kdekoli. S nabíjecími stanicemi samozřejmě mnohem rychleji a efektivněji.

5. Komfort
Zapomeňte na zalepené ruce od oleje a benzínu. Elektromobily jsou výrazně čistější a komfortnější. Je příjemné si zvykat na tento nový standard čistoty.

6. Minimální hluk
Elektromobily jsou tak tiché, že dokonce musí z bezpečnostních důvodů pro ostatní účastníky silničního provozu (zejm. chodce a cyklisty) vytvářet zvuk nezávisle na pohonu. Omezení hluku ve městech a úspory za protihlukové stěny jsou významnou změnou v životních standardech.

7. Ekologie
Fosilní paliva a oleje významně zatěžují naši planetu již více než 100 let. Elektromobilita je zásadním krokem pro obrat od devastace naší planety, kde témata jako čistota vody a ovzduší jsou platná pro všechny kontinenty. Elektromobilita je dnes jedinou efektivní cestou pro zmírnění a zpomalení dopadu klimatické změny v oblasti dopravy.

8. Synergie a divergence
Elektromobilita je spojena s trendy využívání alternativních zdrojů energie a rozvojem internetu věcí (IoT). Rozvoj Smart Cities a Villages počítá primárně s novými trendy sofistikované dopravy.

9. Smart Grids
Problematickým faktorem rozvodné elektrické sítě byl vždy tzv. malý noční odběr vůči „špičkám“ ráno a večer. Elektromobily se mohou nabíjet zejména v noci, čímž se zvýší efektivita zdrojů a průběžné distribuce energie.

10. Rovné podmínky
Dnes často řidiči neví, jaké parametry fosilních paliv natankovat a orientace v normách a kvalitě je složitá. Elektromobily mají jasný parametr zdroje energie. Elektromobilita tak přináší rovné podmínky pro uživatelský provoz a transparentní srovnávání.

Elektromobilita je výzva podobná té, které před 100 lety čelili lidé v otázce rozvoje a potenciálu v letectví. Dnes víme, že vývoj lidstva je spojen s novými možnostmi pokroku, které je třeba stále objevovat.